تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

خاکشیردارویی برای تمام سنین

  1- در ضعف معده ناشى از «سوء مزاج سرد» (سودا)

  نشانه «سوء مزاج سرد» خشکى دهان، کم میلى به آب، بدگوارى طعام، بى‏میلى به خوراک، نفخ شکم، بروز برخى دردها در معده، ضعف و لاغرى که روز به روز تزاید مى‏یابد.

  2- در یبوست سوداوى یا عصبى روده‏

  نشانه آن کشیدگى شکم و انقباض روده است. به هنگام تخلیه بخشى از روده حلقه‏وار جمع شده، مدفوع دو تکه گردیده و راه روده چند دقیقه بسته مى‏شود. در این حال تکه‏اى از مدفوع خارج شده و تکه دیگر در جاى خود باقى مى‏ماند. حتى با فشار نیز روده کاملا باز و تخلیه نمى‏شود. مقدارى از مدفوع در روده بجاى مانده و در نتیجه سموم و عوارض مختلفى را موجب مى‏گردد. باید یادآور شوم که اغلب مردم کم‏وبیش بدین مرض دچار هستند.

  3- در یبوست پیران‏

  سالخوردگان بدنشان کم‏آب و خشک شده و به همین نسبت روده‏هایشان نیز خشک و کم‏آب مى‏گردد و در نتیجه کمتر ترشح مى‏کند و این سببى براى یبوست آنان مى‏شود. در این مورد بهترین داروى طبیعى خاکشیر است که باید آن را کوبیده داخل استکان قندداغ کرده بنوشند. در اینجا لعاب خاکشیر روده را تر و نرم و سطح درونى آن را لیز نموده و سبب سهولت سیر مدفوع و رفع تدریجى عارضه مى‏گردد. با خوردن خاکشیر رنگ مدفوع اغلب سیاه مى‏شود.

  باید متذکر شوم که نزد این‏گونه کهنسالان استفاده از حبهاى ملین و مسهل‏ها زیان‏آور مى‏باشد، زیرا مانده رطوبت بدن آنان را کشیده و از میان برده و موجب خطر مرگ خواهد گردید.

  4- در یبوست کودکان‏

  در کودکانى که مبتلاء به یبوست و دل‏درد شده و جوشهائى در بدنشان پیدا مى‏شود اگر روزى یک قاشق چایخورى خاکشیر را بکوبند و در قندداغ ریخته و به آنان بنوشانند رفته‏رفته لینتى در مزاجشان پیدا شده و رفع دل‏درد و برطرف شدن بثورات آنها خواهد گردید. مادران گرامى مى‏توانند بدون هیچ‏گونه واهمه‏اى خاکشیر را مدتى به کودک بدهند و نتیجه آن را ببینند. حتى به نوزادان نیز مى‏توانند خاکشیر کوبیده و قندداغ را به میزان نصف قاشق چایخورى داد و نتیجه گرفت.

  5- در تورم لوزه‏ها

  استفاده از خاکشیر غالبا از بروز تورم در لوزه‏ها جلوگیرى مى‏نماید.

  6- در ضعف قوای جنسی

  خاکشیر ضعف قوای جنسی را در مردان و زنان چنانچه سبب آن از وجود «سودا» باشد برطرف ساخته و توانائى را قوت مى‏بخشد. علاوه بر آن ترشحات رحمى (سیلان ابیض) ناشى از سودا را بتدریج کم و برطرف مى‏سازد. خاکشیر پرده‏اى از چربى در سطح بدن ایجاد کرده و موجب نرمى و لطافت پوست بدن مى‏شود.

  7- در اسهال‏

  یکى از خواص خاکشیر آنست که درمان‏کننده برخى از اقسام اسهال مى‏باشد.

  8- در خون‏ریزى بواسیر

  از جمله عوارض سوداوى، ضعف کبد و بروز بواسیر است که گاه با خونریزى‏هاى پى‏درپى ظاهر شده و به مرور شخص را ضعیف و ناتوان مى‏کند. در این صورت ممکنست مقعد هم سست شده و بیرون آید. در چنین حالتى به آزمایش اینجانب بهترین دارو خاکشیر است که بدن را اصلاح نموده و کم‏کم مانع خونریزى خواهد شد. البته هرچند ماه یکبار از بواسیر خون سیاه و غلیظى که حاوى سموم بدن است دفع شده و پس از یکى دو روز بخودى خود خونریزى بند خواهد آمد و بتدریج رفع سستى و خروج مقعد نیز خواهد شد. 

   

  منابع

  • راز درمان، دکتر احمدیه، ج‏2  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 18 آبان 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 29 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160146
 • بازدید امروز :67015
 • بازدید داخلی :3779
 • کاربران حاضر :138
 • رباتهای جستجوگر:337
 • همه حاضرین :475

تگ های برتر